TOPlist

Trubicové solární kolektory na chatu a chalupu

Jste majitelem chaty či chalupy, která je mimo civilizaci? Pak jste jistě už narazili na problém s teplou vodou. I když studená sprcha v létě má své opodstatnění, v chladnějším období bezpochyby oceníte spíše teplou vodu. Bojlery jsou poměrně drahé a stejně tak teplárenské společnosti si za své služby účtují nemalé ceny – proto přicházíme s řešením: nabízíme trubicové solární kolektory, které bez potíží zajistí ohřev vody.

Jak zařízení vypadá a jak se instaluje?

Celý systém sestává z několika jednoduchých částí, které lze snadno vynést na střechu, kde je můžete sestavit. Konstrukce je velmi jednoduchá a každý šikovnější kutil si s ní hravě poradí. Hlavní část tvoří podlouhlé tyče, které jsou oproti svým předchůdcům úsporněji a efektivněji uspořádány – jsou blíže k sobě, což vede ke zvýšení efektivity na jednotku plochy. Účinnost se díky tomuto opatření zvýšila až na 77 %.

Pokud byste si nebyli s instalací úplně jistí, můžete se na nás obrátit se všemi případnými dotazy, případně můžete zhlédnout naše videa, kde je vše podrobně vysvětleno. A kdyby ani to nepomohlo, neváhejte využít služby specializovaných firem či odborníků – to s sebou nese rovněž výhodu v prodloužení záruční doby ze dvou na deset let. Systém je rovněž navržen tak, aby výměna v případě mechanického poškození byla co nejjednodušší (k poškození dochází nejčastěji kvůli kroupám). Pro zvýšení efektivity doporučujeme kolektory umístit na jižní stranu střechy, kam dopadá nejvíce slunečních paprsků.