TOPlist

Solární ohřev vody pomocí slunečních kolektorů

V nedávné době přišla na trh nová řada solárních kolektorů pro ohřev vody. Na rozdíl od předchozích verzí jsou tyto kolektory umístěny blíže u sebe, což zvyšuje účinnost na jednotku plochy. Trubice jsou vyrobeny z kvalitní nerecyklované mědi, díky čemuž mohou snadno odolávat vlivům počasí. Na výrobek se vztahuje klasická dvouletá záruka, která může být prodloužena na deset let, jestli instalaci provede odborná firma.

Jak se provádí instalace?

Celý systém na ohřev vody je tvořen z několika menších dílů, aby bylo sestavování co nejjednodušší. V případě, že byste si nebyli jistí, máme k dispozici instruktážní videa, která vás celým procesem provedou krok po kroku. Navíc vám ke každému nákupu solárního kolektoru na ohřev vody přidáme několik dárků – dálkově ovládanou chytrou GSM zásuvku a HDO spínač, nebo vám můžeme zapůjčit spínací sadu.

Nákupem solárních kolektorů tak ušetříte zátěž nejen své peněženky, ale také životní prostředí. Aby byla účinnost co nejvyšší (účinnost solárních kolektorů HEAT PIPE dosahuje až 78 %), doporučujeme vám umístit panely na jižní část sešikmené střechy. Tento úhel a orientace pak zajišťují maximální zachycení dopadajícího záření. Rovněž nabízíme náhradní díly za výhodné ceny (přestože jsou kolektory velmi odolné, může k poškození dojít v důsledku pádu větve či velmi silného krupobití).