TOPlist

Solární kolektory pro ohřev vody

Jestliže bydlíte v rodinném domku nebo si čas od času vyjedete na chatu, jistě musíte řešit problém, jak si zajistit teplou vodu. Klasické bojlery jsou poměrně drahou záležitostí samy o sobě, nehledě na to, že jejich provoz také nevyjde zrovna nejlevněji. Nabízí se však skvělé řešení – solární kolektory.

O co se jedná?

Solární kolektor je zařízení, které využívá sluneční energii k ohřevu vody. Na slunečné místo (ideálně na jižní stranu střechy) umístíte kolektor (což je ve své podstatě pouze několik podlouhlých tyčí umístěných těsně vedle sebe) a necháte přístroj, aby se sám postaral o vše potřebné. Nejenže ušetříte za energie, ale zároveň přispějete ke snížení emisí ve vzduchu, protože většina elektrické energie v České republice pochází z tepelných elektráren.

Instalace kolektorů

S instalací si hravě poradí každý šikovný kutil – nabízíme vám jednoduchá instruktážní videa, která vás provedou jednotlivými kroky a celou práci vám velmi usnadní. Kolektory mají životnost až 30 let a vztahuje se na ně klasická dvouletá záruka, kterou lze prodloužit až na 10 let v případě, že si na instalaci pozvete specializovanou firmu. Celý systém je vyroben z menších dílů, díky čemuž je snadno můžete seskládat přímo na místě a bude se vám s nimi snadno manipulovat. Díky všem těmto přednostem věříme, že budete s naším výrobkem více než spokojeni.