TOPlist

Solární kolektory pro ohřev bazénu

Solární kolektory jsou zařízení vyráběná pro ohřev vody. Nemusí se však omezovat pouze na použití v koupelně – jejich funkci lze rozšířit i na ohřev vody v bazénu, čímž ušetříte nemalé peníze a zároveň berete ohled na životní prostředí. Kolektory jsou – zjednodušeně řečeno – sadou tyčí, které jsou zhotovené z nerecyklované mědi. Tato konstrukce je pak nejen odolná vůči výkyvům teplot, ale také vykazuje vysokou rezistenci vůči korozi. Díky všem těmto vlastnostem je životnost kolektorů více než 30 let.

Instalace a umístění solárních kolektorů

Nejvhodnější je situovat kolektory na šikmé jižně orientované střechy, kam během dne dopadá největší množství slunečního záření, a účinnost je tak maximální (účinnost solárních kolektorů HEAT-PIPE dosahuje až 78 % díky unikátnímu designu a úspornému způsobu provedení). Pokud patříte mezi šikovné kutily, poradíte si s instalací hravě samostatně, případně si můžete pomoci našimi instruktážními videi. Jestliže si však sami netroufáte zařízení namontovat, neváhejte se obrátit na profesionály. Pokud tak učiníte, nabízíme vám prodlouženou záruční dobu – z klasických dvou let až na deset.

V naší nabídce kromě solárních kolektorů najdete také izolace na potrubí, expanzní nádrže, solární hadice, plnicí sady, řídicí jednotky šroubení a další vybavení. Pokud by došlo k poškození některé ze součástí, máme připraveny také náhradní díly za zvýhodněné ceny.