TOPlist

HDO spínač a jeho nastavení

Chytrá zásuvka HDO spínač a jeho nastavení pro správnou funkci.

Chytrá zásuvka HDO spínač stejně jako jiná komerční zařízení HDO (vysílač a přijímače,) komunikují mezi sebou po elektrické sítí pomocí konkrétní frekvence s danými kódy, které se liší dle tarifu (d45, d25 a.j.). Pokud přijímací zařízení v rozvodné skříni přijme a vyhodnotí správný kód, který má nastaven, přepne Váš elektroměr tak, aby účtoval elektřínu za levnější cenu. Z toho je zřejmé, že pro správnou funkci musí být správně nastaven.

Jaké konkrétní údaje musím znát.

Především musíte znát tyto údaje: frekvenci, ovládací impulsy A,B,DP nebo kódy povelu. Zjistíte je několika způsoby.

  • Pohledem na centrální HDO příjímač ve Vaší elektrické rozvodné skříni. Všechny údaje nastavené v přístroji by měly být napsané na štítku na tomto přijímači. HDO příjímač může vypadat takto:

 

HDO spínač

Frekvence: Na štítku je uvedena : fs=194 Hz.
KÓD: K1: 105 A1 B1 P5
Znamená to, že se vysílá na frekvenci 194Hz, přijímač reaguje na jeden kód 105, kde je aktivní první impuls řady A , první impuls řady B a pátý impuls řady DP.

Další možné zobrazení může být zkrácené , například: K1: 181

Následující kalkulátor Vám zobrazí nastavení impulsů dle zadaného kódu, které pak nastavíte v zásuvce – HDO spínač,  nebo její DIN verzi.

    NEBO    
  • Na této stránce naleznete informace o systému HDO Pražské energetiky:
  • https://www.predistribuce.cz/cs/potrebuji-zaridit/zakaznici/stav-hdo/
  • Pokud HDO kód nejste schopni zjistit z výše uvedených návodů, máte možnost telefonicky nebo e-mailem kontaktovat Vašeho dodavatele elektřiny, který Vám na základě čísla smlouvy HDO informaci sdělí.
  • Pokud máte všechny tyto údaje, pak nezbývá než jej vložit do HDO spínač e. Přečtěte si prosím manuál pro správné nastavení přístroje.
  • Zde naleznete uživatelský manuál

 

Také jsme připravili virtuální konfigurátor přístroje – je nutné mít nainstalovaný flash player.

Fallback or ‚alternate‘ content goes here. This content will only be visible if the SWF fails to load.