TOPlist

Měděné sluneční panely k ohřívání vody s vysokou životností

Nově se na český trh dostaly měděné solární kolektory značky HEAT-PIPE, které oceníte jak v rodinném domě, tak i na chatě či chalupě. Kolektory představují soubor tyčí, které jsou umístěny blízko u sebe, což zajišťuje vysokou účinnost zařízení (až 78 %). Tyče absorbují sluneční záření, které ohřívá vodu, díky čemuž výrazně ušetříte na energiích a navíc ještě pošetříte i životní prostředí. Měď je ideálním materiálem pro konstrukci těchto typů přístrojů – díky vrstvě měděnky dokáže snadno odolat korozi, zvládá velké výkyvy teplot a je zdravotně zcela nezávadná.

Jak se provádí instalace solárních panelů?

Instalace je velmi jednoduchá, a pokud vám manuální práce není úplně cizí, jistě si s ní hravě poradíte. Celý systém sestává z několika menších dílčích součástí, aby byla usnadněna manipulace s nimi a zařízení mohlo být sestaveno přímo na místě. Jestliže nepatříte mezi kutily, neváhejte si na pomoc pozvat specialistu – kromě jistoty, že je vše zapojeno tak, jak má být, vám navíc prodloužíme klasickou dvouletou záruční dobu až na deset let.

Pokud máte možnost volby, doporučujeme panely situovat na šikmou střechu, která směřuje na jižní stranu. Tato orientace totiž zaručuje maximální záchyt slunečního záření, a tedy i maximální účinnost.