TOPlist

Jste zručný kutil, ale s nulovými znalostmi a uvažujete nad úsporou za TUV. Jste hrdý Čech a nechcete již platitl ani korunu za plyn zahraničním majitelům a nebo již nechcete být jakkoliv závislý na politické situaci ?

Pořiďte si solární kolektory svépomocí pro solární ohřev vody, které s vysokou účinností mají nejrychlejší návratnost investice.

V dněšní době se oškubat nechá skoro většina, jak říká přísloví: Jednooký mezi slepými králem. Firmy to dobře vědí a marketing mají bravurně zvládnutý, stačí zamávat certifikáty, postrašit složitostí a klient je jejich a platí jako divý.

Firmy se houfně předhánějí v rozesílaní nabídek na solární kolektory s možností zelená úsporám a jejich instalcí, ale ne každý je zastánce dotací, které pomáhají jen nefektivním firmám k vyšším ziskům a tak jim nezbývá než-li hledat jinou cestu. Nabídky také většinou zahrnují deskové kolektory, které se s kolektory HEAT-PIPE nemohou měřit, nebo co zůstalo skladem jako ležák.

Ano dotace sice pomohla snížít cenu, koncovému příjemci, ale na druhé straně zase vytáhla tuto sumu z kapsy jiných.

Pokud umíte informace hledat a ověřovat, pak zjistíte, že složité je pouze trefit se raketou na kometu, nebo postavit jadernou elektrárnu. A tu stavět nebudete. Navíc pokud se přece něco nepodaří, pak škody budou minimální – prasklá trubice, nebo uniklá solární kapalina, která tak maximálně kontaminuje manželčin truhlík s petuniemi a nikoliv půlku Ukrajiny, zkrátka, určitě to zvládnete s lepšími výsledkem než inženýři z Černobylu.

Já jsem před 5-ti lety byl na stejném místě jako Vy. Rozhodl jsem se pro trubicové solární kolektory HEAT-PIPE, které nabízím i Vám s nejlepším poměrem cena/výkon, včetně příslušenství. Sám jsem nastudoval jak je nainstalovat a na první pokus zprovoznit. A to se mi samotnému podařilo do 2 týdnů, na šikmé střeše s úhlem 45 stupňů, celá instalace pak trvala asi 3 dny, nejvíce náročné bylo zhotovení prostupů přes 3 patra z železobetonu. Když jsem si kupoval první vstřikolis do firmy, který byl již vyřazený na sešrotování a vypovídal jsem smlouvu výrobní firmě, nevěřili mi, strašili mě, že když se vrátím, tak mi zvednou ceny. Nevrátil jsem se a po měsící zprovozování a úprav umím lisovat sám. Nenechte se také zastrašit a věřte, že když se chce, tak to jde.

Stále si myslíte, že to nezvládnete ? Solární kolektory svépomocí zvládne ten, kdo ví jak na to a jak na to se dozvíte v dálších příspěvcích.

Postupně zde také budu uveřejňovat i schémata většinových instalací.