TOPlist

Náhodou.

Pro začínající vývoj elektroniky v roce 2003 jsem zavítal do půjčovny měřících přístrojů SLUVIS a.s. .   Při rozhovoru, kdy jsem majiteli vysvětlil, že chci vytvořit produktovou řadu chytrých zásuvek – tenkrát jako první na trhu, řekl mi ať rozšířím sortiment také o HDO zásuvku.  Ačkoliv jsem vystudoval obor Environmentální inženýrství  a s elektronikou jsem se teprve seznamoval, bral jsem to jako výzvu a během krátké doby skutečne vznikl HDO spínač, který je žádaným a jediným artiklem tohoto druhu doposud.

HDO spínač byl na světě, ale jak nato aby se o něm klienti dozvěděli, zvlášť v době kdy internet nebyl pro každého?

Rozhodl jsem se pro výstavu Infotherma a to 3 dny před jejím zahájením, kdy se mi podařilo zajistit sdílený stánek pro propagaci produktů chytrých zásuvek. Tenkrát dvě, GSM spínač a HDO spínač. Chytrá GSM zásuvka nesla obchodní označení GSM spínačm který byl  toho času unikátní, zkrátka toto slovní spojení neslo jen toto zařízení.

Chyběly ale web stránky a tak jsem dal volnost mé přemíře kreativity, jejíž výsledkem byly dvě doménová jména: Kdosetrimazatri.cz a Coprinus – latinsky Hnojník a m.j. také vesnice odkud pocházím.

Takto vznikly tyto stránky zaměřené hlavně na úsporu energií, které bez výrazných změn vydržely až do roku 2015 včetně scriptů, které nebyly zneužitelné a jejichž bezpečnostní mechanizmus používají na lepení záplat tvůrci aplikací dodnes. Ale o tom někdy jindy.

V roce 2009 jsem se rozhodl pro instalaci solárních kolektorů. Ceny byly značné a jsou značné dodnes. Volba padla na instalaci svépomocí  a dovoz z Číny trubicových solárních kolektorů HEAT PIPE. Jiné nemělo smysl instalovat.  Objednal jsem celý kontejner z důvodu úspory za přepravu a v prosinci téhož roku byl celý rozprodán k mému údivu, jelikož jsem předpokládal  rychlost prodeje asi jak u plavek.  Web byl přitom provozován stále jako hobby aktivita.

Díky stálé poptávce a zájmu o dostupné zboží – tedy s nejlepším poměrem cena/výkon, což striktně dodržuji u všech svých produktů, které tvořím pro společnost IQtronic technologies Europe s.r.o. – www.iqtronic.com, j sem so rozhodl pro investici  do tohoto webu a byl bych rád, kdyby  se zapsal díky doménovému jménu do podvědomí zákazníků, tak aby si vždy toto jméno spojovali s opravdovými úsporami, fér jednáním a dalšími benefity.

Za zmínku stojí  také to, že v roce 2013 jsem se s výrobkem HDO spínač, jehož jsem autorem, ze zájmu, ale na poslední chvíli zúčastnil soutěže Ekologický oskar v kategorii firma. Samozrejmě proti nápadům a produktům společností s miliardovými obraty či státním dotacemi jsem jako one man show firma neměl velkou šanci, nicméně i tak obrdržel 17,5 bodů z celkových 20.

Přesvědčte se sami.

Libor Konečný

jednatel společnosti Coprinus s.r.o.